Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Życie osobiste 2013-08-18

Opis

„Arystokratka"
Historia opowiadana przez mężczyznę, który umówił się na randkę z arystokratką w teatrze. Zachowanie damy w teatrze bardzo zniechęciło mężczyznę do arystokracji. Szczególnie doskwierała mu pazerność kobiety na ciastka jedzone podczas antraktu, ponieważ nie miał wystarczającej ilości pieniędzy, żeby za nie zapłacić, co kosztowało go dużo nerwów.

„Karuzela"
Mężczyzna opowiada o tym, że ludzie lubią korzystać z bezpłatnych usług i nie znają w tym umiaru. Przytacza historię mężczyzny, który jeździł do upadłego na darmowej karuzeli.

„Psi węch"
Historia kradzieży futra z szopa. W celu znalezienia sprawcy przestępcy został zawezwany pies policyjny, który wykrył przestępców. W końcu okazało się, że wszyscy, których pies napotyka mają coś na swoim sumieniu, łącznie z agentem, który przyprowadził go na miejsce przestępstwa. Okazało się, że kradł dwie trzecie pieniędzy przeznaczonej na karmę dla psa.

„Baba"
Historia procesu sądowego o pędzenie samogonu w domu prywatnym. Oskarżany jest mężczyzna, który wypiera się win i jako sprawcę wskazuje własną żonę zeznając, że mieszkają pod jednym dachem, ale ich pożycie ustało. Kobieta przyznaje rację zeznaniom męża i bierze na siebie winę produkowania alkoholu w domu. Kiedy zapytany przez sąd dlaczego ustało pożycie małżeńskie mężczyzna odpowiada, że kobieta jest od niego starsza, ma zmarszczki i siwe włosy. To usłyszawszy kobieta, przyznaje się do wcześniejszego kłamstwa i winą pędzenia samogonu obarcza męża.

„Aktor"
Historia aktora, którego obrabowano podczas gdy grał na scenie w teatrze. Mężczyzna stracił portfel i lamentował. Niestety publiczność była przekonana, o tym, że taki jest tekst sztuki i okazała swój zachwyt kunsztem aktora, zamiast współczucie.

„Agitator"
Stróż szkoły lotniczej jedzie na wieś na urlop. Dostaje polecenie agitacji na temat lotnictwa wśród chłopów. Na wsi zostaje zwołane zebranie, podczas którego stróż opowiada o aeroplanie. Chłopi nie rozumieją skomplikowanych zagadnień i proszą o przybliżenie tematyki ludowi. Stróż zaczyna, więc opowiadać o wypadkach lotniczych, w których ofiarami bywały m.in. zwierzęta hodowlane. Mówca pod koniec spotkania był bardzo zdziwiony, iż chłopi nie chcieli dawać datków na rozwój lotnictwa.

„Mowa wygłoszona na bankiecie"
Na bankiecie naczelnik wygłasza mowę o łapówkach. Uważa, że łapówka jest najgorszą formą przestępstwa, gorszą nawet od morderstwa. Podaje ze swojego życia przykłady łapówek pieniężnych, które mu oferowano oraz przykłady łapówek w natrze, które uważa za wyjątkowo przykre. Pewnego razu, bowiem, ktoś przysłał mu cuchnąca nieświeżą rybę.

„Życie osobiste"
Mężczyzna pewnego dnia zauważa, że kobiety na ulicy przestały go zauważać. Po zerknięciu w lustro mężczyzna widzi bladą, wyblakłą cerę. Postanawia się lepiej odżywiać dzięki czemu odzyskuje zdrowy wygląd. Jednak to nie pomaga. Kolejny program naprawczy to spanie przy otwartym oknie. Świerze powietrze sprawia, że policzki mężczyzny zdrowo się zaróżawiają. To też nie pomaga. Mężczyzna stwierdza, że jest źle ubrany i sprawia sobie na bazarze nowe ubranie. Kobiety zauważają zauważać mężczyznę na ulicy, ale nie jest to już taka uwaga jak kiedyś. Jednak z pań szczególnie przygląda się mężczyźnie. Prosi o to czy może obejrzeć jego ubranie z bliska. Mężczyzna nie widzi przeszkód i niebawem okazuje się, że nowy ubiór to rzeczy ukradzione mężowi kobiety. Para trafia na policję.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Życie osobiste 2013-08-18
 • typ nagrania
  audio
 • czas trwania
  43'52"
 • tytuł oryginalny
  Życie osobiste 2013-08-18

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Zapytaj o licencję

co to znaczy? Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA
Pole wymagane
co to znaczy? Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+
Pole wymagane
Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA