Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Wszystko o kulturze 56 2012-11-18

Opis

Cotygodniowy magazyn kulturalny WOK czyli Wszystko o Kulturze składa się z czterech części, poświęconych poszczególnym dziedzinom: Muzyka, Teatr, Sztuka, Książki. Każda z nich przedstawia aktualne wydarzenia z danego zakresu kultury, omawia najciekawsze zjawiska i prezentuje wypowiedzi zaproszonych gości. W spektrum zainteresowań znajdują się koncerty, spektakle, wystawy i festiwale z całego kraju.

TEATR:
Prowadzący Maciej Nowak odwiedza Teatr Nowy Poznań, gdzie ma miejsce premiera spektaklu Pawła Demirskiego „Firma” w reżyserii Moniki Strzępki. P. Demirski, dramaturg spektaklu, mówi na temat spektaklu, opartego na historii transformacji polskich kolei na przestrzeni dwudziestu ostatnich lat. Aktorzy spektaklu odrywają fragmenty swojej roli. Prezentowane są również fragmenty spektaklu. Prowadzący M. Nowak rozmawia na temat dzieła z profesorem Waldemarem Kuligowskim, antropologiem kultury.
Prowadzący zapowiada dwa festiwale teatralne w nadchodzącym tygodniu.

SZTUKA:
Adriana Prodeus jedzie na dworzec kolejowy w Tarnowie, skąd relacjonuje przebieg wystawy „Sen jest drugim życiem” w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie. Wystawa stanowi część 9. edycji Festiwalu Sztuki im. Bogusława Wojtowicza ArtFest 2012. Prowadząca rozmawia z kuratorką wystawy Jadwigą Sawicką na temat inspiracji – podróżowania, a także z Ewą Łączyńską-Widz, dyrektorką Biura Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie. Artyści biorący udział w wystawie opowiadają o swoich pracach: Lila Kalinowska „Głucha Przestrzeń”, Krzysztof Skoczylas „Podróż w miejscu”, Julita Wójcik „If you see something, say something”, Elżbieta Jabłońska „Nowe życie”.
Prowadząca zachęca do udziału w nadchodzących i aktualnych wystawach oraz poleca nową książkę Adama Mazura „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku”.

MUZYKA:
Prowadzący Bartłomiej Chaciński i Jacek Hawryluk jadą do Łodzi na IX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana. W drodze na miejsce omawiają nowości płytowe. Dyrektor artystyczny Festiwalu Andrzej Wendland, dyrygent Wojciech Michniewski, kompozytor Zygmunt Krauze oraz córka kompozytora Mireille Transman opowiadają o A. Transmanie i jego twórczości.
Prowadzący zapowiadają nadchodzące wydarzenia muzyczne.

KSIĄŻKI:
Antonina Turnau i Szymon Kloska jadą do Wrocławia, skąd relacjonują przebieg Festiwalu Brunona Schulza w 70. rocznicę jego urodzin. Muzyk Alfred Schreyer śpiewa, a następnie opowiada zgromadzonej widowni historię B. Schulza, który rysował Żydów. Prowadzący rozmawiają z krytykiem literackim Janem Gondowiczem na temat literatury B. Schulza. Prowadzący uczestniczą w panelu dyskusyjnym. Na temat poezji w literaturze B. Schulza wypowiada się Wojciech Bonowicz, poeta, a także uczestnicy panelu: Zbigniew Mikołejko, filozof i Konstanty Gebert, publicysta.
Prowadzący omawiają nowości książkowe.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Wszystko o kulturze 56 2012-11-18
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  40'31"
 • tytuł oryginalny
  Wszystko o kulturze
 • odcinek
  56

Język

 • język oryginału
  pl, en
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Realizatorzy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Zapytaj o licencję

co to znaczy? Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA
Pole wymagane
co to znaczy? Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+
Pole wymagane
Nagranie będzie można pobrać przez link przesłany na adres email lub z Twojego konta na stronie Archiwum NInA

Stopklatki

 • p90.jpg