Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Tanna Jakubowicz-Mount (1)

Opis

Zapiski ze współczesności to cykl audycji, które dają słuchaczowi możliwość zaznajomienia się z gościem programu – bohaterem tygodnia. Pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata.

Bohaterką odcinka jest psychoterapeutka - Tanna Jakubowicz-Mount .

Tanna Jakubowicz-Mount na wstępie określa trzy główne nurty swojej pracy: psychoterapia czyli praca z ludźmi, praca ze sobą [praca nad sobą] oraz praktyka duchowa.
W swej pierwszej gawędzie opowiada o dwóch ważnych wydarzeniach ze swego życia, które obrazują w jaki sposób przeżywa swoje miejsce w świecie na poziomie dosłownym i symbolicznym.
Pierwszym z tych wydarzeń jest sen, w którym ojciec-demiurg chciał zniszczyć świat rękami swego syna. Opisuje i wyjaśnia symbolikę tego niezwykłego snu oraz swój w nim udział.
Drugie wydarzenie to wystąpienie na V Konferencji Europejskiej Transpersonalnej w Asyżu [2000] z referatem „Nie kierujmy ludzkiej energii przeciwko życiu”, po wcześniejszej medytacji w grocie św. Franciszka
Interpretacja obu wydarzeń to wyjaśnienie znaku naszych czasów czyli zmagania się dwóch przeciwstawnych sił, dwóch porządków - świata pękniętego, sieci zła i przemocy ze światem scalonym, światem życia.
Na koniec pani Tanna przywołuje słowa Vaclava Havla: Nasze sumienie musi dogonić nasz rozum - inaczej cywilizacja zginie.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Tanna Jakubowicz-Mount (1)
 • typ nagrania
  audio
 • czas trwania
  13'35"
 • tytuł oryginalny
  Tanna Jakubowicz-Mount
 • odcinek
  (1) / 4

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Polskie Radio S.A. 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.