Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 9 1994-03-02

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Nowe zawody: doradca podatkowy" – dokument o nowym zawodzie, niezwykle ważnym dla obywateli, którzy próbują się odnaleźć w nowym, wolnorynkowym modelu gospodarki. Jak zauważa narrator: „Doradcy podatkowi, znani dotychczas z amerykańskich filmów, mają już wzięcie nad Wisłą.”

„Punkty widzenia" – reportaż z hipermarketu HIT, który jest przykładem nieznanego dotąd modelu handlu. Piętrzącego się na półkach towaru pilnują nie tyle pracownicy, co wszechobecne kamery.

„Port" – materiał o warszawskim Porcie Praskim, który choć znajduje się w środku miasta zdaje się być zapomniany przez mieszkańców. Rozważane są plany rewitalizacji, która przywróciłaby to miejsce do łask.

„Przetańczyć życie" – krótki reportaż z konkursu tanecznego, który odbył się w warszawskim klubie Stodoła. Biorące w nim udział pary tłumaczą dlaczego akurat rock’n’roll jest ich ukochanym gatunkiem.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 9 1994-03-02
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'15"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  9

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.