Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 8 1993-02-17

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Dzielenie" – na ulicy Wiejskiej znów nie brakuje emocji. Tym razem posłowie przyjmują ustawę budżetową na rok 1993 rok. Koalicja rządząca przedłuża obrady, aby złamać opór opozycji. Ostatecznie się to udaje i budżet zostaje przyjęty.

„Kto?" – nieznani sprawcy, pod osłoną nocy, zdewastowali cmentarz na warszawskim Wawrzyszewie. Nie wiadomo, kto i dlaczego dopuścił się takiego barbarzyństwa. W materiale filmowym widzimy zdruzgotanych członków rodzin zmarłych.

„Hipnoza" – jedni uprawiają ją, aby przekonać Polaków do palenia tytoniu, inni – by ich od tego nałogu uwolnić. Na tle niezliczonych reklam papierosów rozlega się spokojny głos hipnotyzera, który stara się wyperswadować palenie swojej pacjentce.

„Czar kabla" – Polacy wydają na elektronikę miliard dolarów rocznie. Wielką popularnością cieszy się telewizja kablowa, która dostarcza abonentom niedostępną dotychczas rozrywkę. To kolorowe okno na świat ma również swoje ciemne strony…

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 8 1993-02-17
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'13"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  8

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.