Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 6 1994-02-09

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Zmierzch na Brzeskiej" – reportaż o ulicy Brzeskiej w Warszawie, która „była jedynym miejscem na świecie, gdzie zawsze było wszystko, a wszystko było kwestią ceny”. Znajdujący się tam Bazar Różyckiego przeżywa kryzys, wielu klientów woli ubierać się w nowopowstałych sklepach w Śródmieściu. Jak zauważa narrator:
„Najpierw wyparował folklor i gorące pyzy, a teraz powoli sam handel ucieka spod chmurki do eleganckich salonów. Najnowsza historia płata kolejnego figla – bastion wolnego rynku kruszeje, od czasu kiedy skończyło się oblężenie…"

„Kucie kadr" – reportaż z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Oglądamy, m.in. zajęcia dotyczące etyki w biznesie prowadzone na podstawie klasycznych tekstów literatury pięknej. Szkoła posiada także połączenie z elektroniczną, satelitarną siecią „Inter-net”.

„Eros w Muzeum" – dokumentacja z kontrowersyjnej wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, przedstawiającej różnorodne eksponaty o tematyce erotycznej. Kamera rejestruje zarówno wypowiedzi zachwyconych jak i oburzonych widzów.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 6 1994-02-09
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  09'53"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  6

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.