Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 48 1993-11-24

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:
„Kuszenie kapitału"–reportaż ze spotkania Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych z inwestorami. Przedstawiono na nim 52 projekty, m.in. zagospodarowania kopalni w Bełchatowie. Jak zauważa lektor, organizator „powiązał inicjatywy regionalne w zgrabne pęczki i zaczął kuszenie”.

„Dam pracę" – materiał poświęcony Targom Pracy. Firmy różnego rodzaju, w tym zagraniczne korporacje, przyjmowały na nich aplikacje na stanowiska, odpowiadały na pytania młodych osób i zachęcały do współpracy. Szczególnie pożądaną umiejętnością kandydatów okazuje się znajomość języka angielskiego.

„Wykręcić numer" – krótki dokument o postępie technologicznym w telefonii. Kamera Polskiej Kroniki Filmowej odwiedza Centrum Radiokomunikacji i Telefonii w Warszawie, a także Centralę Międzynarodową, którą budowano aż 13 lat.

„Trochę serca" – materiał poświęcony pomocy osobom upośledzonym umysłowo. Ośrodek powstały przy parafii św. Józefa w Warszawie codziennie prowadzi edukacyjne i terapeutyczne zajęcia.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 48 1993-11-24
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'17"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  48

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.