Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 48 1992-11-25

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Komu mieszkanie?" – materiał o trudnej sytuacji osób, które zdecydowały się na kredyt mieszkaniowy. Nagły i radykalny wzrost odsetek uniemożliwia spłatę mieszkania i grozi pozbawieniem mieszkańców ich nieruchomości. Członkowie spółdzielni mieszkaniowej protestują w zarządzie, zaś jej prezes w razie niesubordynacji grozi eksmisjami.

„Skręt" – materiał opowiada o hodowli marihuany na własny użytek. Goście programu opowiadają o swoich wrażeniach z palenia, oraz wypowiadają się na temat planowanego zakazu uprawy konopi.

„Ostatni autobus" – materiał o autobusie MONARU, który przemierza Polskę promując walkę z narkomanią i jednocześnie wspierając profilaktykę uzależnień i HIV oraz informując o przebiegu i niebezpieczeństwach AIDS.

„Wizjonerzy" – materiał przedstawia drugą niezależną telewizję na terenie Warszawy – Nową Telewizję Warszawa. Została założona przez Michała Komara, Mirosława Chojeckiego oraz grono ich znajomych. Młody zespół oraz poparcie wśród szanowanych ludzi kultury wydaje się gwarantować sukces.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 48 1992-11-25
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'14"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  48

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.