Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 42 1993-10-13

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Handel powietrzem" – materiał poświęcony I Międzynarodowym Targom Turystycznym, które odbyły się na warszawskim Torwarze.

„Hotel Polonia" – materiał o warszawskim hotelu Polonia. W reportażu przypomniane zostają bogate dzieje jednego z najbardziej prestiżowych w swoim czasie stołecznych hoteli, silnie kontrastujące z jego stanem na początku lat 90. XX wieku. To obecnie jeden z najtańszych i najbardziej zaniedbanych hoteli warszawskiego Śródmieścia. Jak twierdzi narrator, dopiero prywatny właściciel będzie w stanie przywrócić Polonii dawną świetność.

„Z czym do gościa?" – reportaż o wciąż stosunkowo ubogiej ofercie noclegowej w stolicy. W Warszawie dostępne są przede wszystkim noclegi o bardzo wysokim i bardzo niskim standardzie – brak tzw. średniej półki.

„Otwarty świat" – krótki materiał o coraz bogatszej ofercie polskich biur podróży. Niektóre z nich deklarują gotowość zorganizowania wyjazdu w każdy zakątek świata.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 42 1993-10-13
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'17"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  42

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.