Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 41 1992-10-07

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Gdzie jest król" – materiał o Polskim Ruchu Monarchicznym, który zarejestrował się jako partia polityczna, by mieć szansę na zaistnienie w przestrzeni publicznej. Występujący – członkowie ruchu przedstawiają w reportażu swojego kandydata na króla, na razie incognito.

„Jaś przywędrował" – materiał prezentuje odbywający się w Warszawie festiwal kultury szkockiej. W ramach imprezy, obok tańców ludowych, muzyki i tradycyjnych dyscyplin sportowych, goście mogą wziąć udział w prezentacji whisky.

„Z Paryża do Pekinu" – krótka relacja z gościny w Warszawie rajdu samochodowego, który przemierza trasę Paryż-Pekin. Materiał ilustrują wypowiedzi warszawiaków, którzy dzielą się uwagami na temat imprezy.

„Król grzebienia" – pokaz fryzur autorstwa Vidala Sassoona połączony z bankietem z okazji jubileuszu jego pracy twórczej. W tle opinie gości na temat mody.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 41 1992-10-07
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  09'23"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  41

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.