Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 2 1994-01-12

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Ojciec Maksymilian" – reportaż zrealizowany w Bazylice w podwarszawskim Niepokalanowie – miejscu, do którego sprowadził braci Franciszkanów ojciec Maksymilian Kolbe. Brat Innocenty Wójcik kreśli obraz świętego jako niezwykle pracowitego erudyty, który w każdej sytuacji pozostawał ciepłym człowiekiem.

„Żegnaj Lutku" – materiał poświęcony Ludwikowi Perskiemu, wybitnemu polskiemu dokumentaliście i współtwórcy Polskiej Kroniki Filmowej, który zmarł 28 grudnia 1993 roku.

„Telewizja do czytania" – dokument o początkach Telegazety w Polsce. W chwili powstania materiału ponad sześć milionów telewizorów w kraju było już przystosowanych do odbierania teletekstu. Redakcja Telegazety publikowała wówczas około tysiąca stron artykułów dziennie.

„Człowiek roku" – reportaż z gali przyznania tytułu „Człowieka roku” przez tygodnik „Wprost”. Laureatem nagrody w 1994 roku został Aleksander Kwaśniewski.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 2 1994-01-12
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'12"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  2

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.