Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 16 1994-04-20

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Zjazd rodzinny" – materiał przedstawia XVIII Międzynarodowy Kongres Rodzinny w Warszawie, który odbył się w dniach 13-17 kwietnia w ramach Roku Rodziny organizowanego przez ONZ i Kościół. Miejscem spotkań był Pałac Kultury i Nauki.

„S.O.S." – krótki reportaż o Szkolnym Ośrodku Socjoterapii, zwanym szkołą ostatniej szansy. Mieści się w poklasztornym budynku przy ulicy Grochowskiej w Warszawie i jest ostoją dla tych, którym nie odpowiadają zasady konwencjonalnych szkół, kariera, czy wyścig szczurów, i którzy chcą prowadzić życie alternatywne.

„Nie samym śmiechem…" – materiał ukazuje życie prywatne satyryka Jana Pietrzaka. Twórca w kontrze do chwiejnej i wyczerpującej emocjonalnie pracy, w życiu prywatnym ceni sobie spokój i stabilizację. Przedstawia po krótce swoją rodzinę i panujące w niej relacje.

„Ścigane" – materiał prezentuje pracę agencji aktorskiej, szczególną uwagę skupiając na pracownicach, które wyjeżdżają w miasto szukać odpowiednich kandydatek do ról i zapraszają je na zdjęcia próbne.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 16 1994-04-20
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'09"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  16

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.