Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Polska Kronika Filmowa 16 1991-04-17

Opis

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Wschód–Zachód" – materiał o kontrastach w nowej polskiej rzeczywistości, gdzie nowoczesne, luksusowe sklepy sąsiadują z ulicznym handlem, a bogactwo sąsiaduje z biedą – jedni stołują się w luksusowych restauracjach, a inni w – oferujących standardy rodem z PRL – barach mlecznych.

„Na swoim miejscu" – materiał o Waldemarze Siemińskim – nowym przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów w Warszawie. Czy powołanie na to stanowisko socjologa i urbanisty to szansa na lepszy rozwój największej, zamieszkałej przez prawie 400 tysięcy osób, dzielnicy?

„Bijące liczniki" – materiał o proteście warszawskich taksówkarzy, którzy narzekają, że coraz trudniej jest im się utrzymać z wykonywanej pracy. Swoje żądania kierują do władz – nie cieszą się szczególną sympatią użytkowników, więc nie mogą liczyć na wsparcie mieszkańców Warszawy.

„Mecz" – reportaż z meczu warszawskiej Legii z Manchesterem United. Spotkaniu towarzyszyło ogromne zainteresowanie kibiców i nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Rezultat 3:1 dla gości z Wielkiej Brytanii oznaczał porażkę gospodarzy – sukcesem natomiast mogła pochwalić się policja, która zdołała utrzymać w ryzach temperament widzów zgromadzonych na trybunach.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Polska Kronika Filmowa 16 1991-04-17
 • typ nagrania
  audio-wideo
 • czas trwania
  10'13"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • odcinek
  16

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.