Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Olgierd Łukaszewicz 2009-04-27

Opis

Portrety X Muzy to cykl audycji Programu 2 Polskiego Radia o filmie. Reżyserzy, operatorzy, aktorzy czy postaci związane z szeroko pojętą sztuką filmową snują biograficzne wspomnienia, opowiadają o produkcjach lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata. W tej audycji Anna Fuksiewicz, dziennikarka Polskiego Radia, rozmawia z polskim aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.
W audycji rozmawiano na temat filmu "Generał Nil" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, w którym tytułową rolę zagrał Olgierd Łukaszewicz. Aktor opowiedział o przygotowaniach do tej roli oraz o tym co najbardziej ceni w swoim bohaterze. W materiale wspomina czasy studiów na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, początkach kariery aktorskiej oraz współpracy z polskimi reżyserami m.in. Kazimierzem Kutzem, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Filipem Bajonem, Barbarą Sass-Zdort, Januszem Majewskim i Juliuszem Machulskim. O. Łukaszewicz mówi również o swojej artystycznej działalności w kierownictwie Związku Artystów Polskich. W audycji słuchacze radia zadają pytania Olgierdowi Łukaszewiczowi.
W materiale wykorzystano fragmenty ścieżki dźwiękowej z filmów "Generał Nil" i "Perła w koronie" oraz muzykę z "Krótkiego filmu o zabijaniu".
Audycja oparta na programie "Sezon na Dwójkę"nadanym 27 kwietnia 2009 roku.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Olgierd Łukaszewicz 2009-04-27
 • typ nagrania
  audio
 • czas trwania
  41'28"
 • tytuł oryginalny
  Olgierd Łukaszewicz

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Polskie Radio 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.