Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Ger Thijs

Opis

Audycja cykliczna o tematyce publicystycznej przybliżająca postacie współczesnych dramatopisarzy teatralnych. W kolejnym odcinku redaktor Iwona Malinowska rozmawia z krytykiem teatralnym Januszem Majcherkiem na temat twórczości i inspiracji holenderskiego dramaturga Gera Thijsa oraz o sztuce "Pocałunek".
W materiale Wojciech Majcherek mówi o mało znanej w Polsce dramaturgii holenderskiej. Sam przyznaje, że twórczość Gera Thijsa poznał w miesięczniku "Dialog". Iwona Malinowska i Wojciech Majcherek podkreślają, iż "Pocałunek" zawiera bardzo dobre dialogi liryczno - komiczne.
Akcja sztuki rozgrywa się w południowej części Holandii, a dokładni w górach. Dwoje ludzi mężczyzna i kobieta spotykają się na szlaku. Ona podąża do szpitala po wyniki badań (podejrzewa, że ma raka), on wybrał się na spacer ponieważ chciał przemyśleć swoje dotychczasowe życie (z wykształcenia jest aktorem,na życie zarabia przebierając się za misia). Spotykają się na ławeczce i zaczynają rozmawiać. Z czasem okazuje się, że pragną odkryć głębszą prawdę o sobie. Są samotni, pomimo tego, że mają swoje rodziny. To zbliża do siebie kobietę i mężczyznę.
W audycji wykorzystano fragmenty sztuki czytane przez Marzenę Trybałę i Włodzimierza Pressa.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Ger Thijs
 • typ nagrania
  audio
 • czas trwania
  30'01"
 • tytuł oryginalny
  Ger Thijs

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Polskie Radio S.A. 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.