Archiwum NInA - menu szybkiego dostępu

Skip to content
Pokaż menu

Andreas Baader i Ulrike Meinhoff

Opis

Audycja na temat Andreasa Baadera i Ulrike Meinhoff, założycieli organizacji terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (Baader-Meinhoff).
Audycja zawiera rozmowę Agnieszki Steckiej z historykiem, doktorem Rafałem Habielskim oraz z prawnikiem, Piotrem Girdwoyniem (rozmowa telefoniczna). Podczas audycji poruszone zostają następujące tematy: rodowód i ideologia grupy Frakcji Czerwonej Armii (Baader-Meinhoff), udział w szkoleniach terrorystycznych na Bliskim Wschodzie, działalność grupy (porwania, wymuszenia, zamachy),aresztowanie członków grupy w 1972 r., proces w 1975-77 r., akcje terrorystyczne pozostałej części grupy, wyrok, samobójstwa czwórki skazanych.

Audycja ilustrowana nagraniami archiwalnymi:
- fragment audycji "7 dni w kraju i na świecie" z 10. września 1977 r., porwanie Hannsa-Martina Schleyera
- fragment audycji "7 dni w kraju i na świecie" z 17. września 1977 r., negocjacje w sprawie uwolnienia Hannsa-Martina Schleyera, korespondencja radia brytyjskiego (jęz. angielski, wyciszone, tłumaczenie)
- fragment audycji "7 dni w kraju i na świecie" z 23. października 1977 r., akcja w Mogadiszu: uwolnienie pasażerów porwanego samolotu "Lufthansy", korespondencja reportera AFP (jęz. angielski, wyciszone, tłumaczenie)
- fragment audycji "7 dni w kraju i na świecie", z 22. października 1977 r., samobójcza śmierć czworga członków grupy "Baader-Meinhoff" w więzieniu korespondencja radia brytyjskiego (jęz. angielski, wyciszone, tłumaczenie)
- fragment audycji "7 dni w kraju i na świecie", z 29. października 1977 r., pogrzeb członków grupy "Baader-Meinhoff", korespondencja radia BBC (jęz. angielski, wyciszone, tłumaczenie)
Audycja ilustrowana muzyką instrumentalną.
Brak zapowiedzi. Brak danych o wykorzystanych utworach muzycznych, ich autorach i wykonawcach.

Szczegóły filmu

Informacje podstawowe

 • tytuł identyfikacyjny
  Andreas Baader i Ulrike Meinhoff
 • typ nagrania
  audio
 • czas trwania
  29'16"
 • tytuł oryginalny
  Andreas Baader i Ulrike Meinhoff

Język

 • język oryginału
  pl
 • napisy
  brak
 • lektor
  brak

Informacje prawne

Twórcy

Uczestnicy i wykonawcy

Kontakt z archiwistą

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

Informacja o licencji

Brak pełnych praw do tego materiału.

Producentem jest Polskie Radio S.A. 

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać prawa do materiału.