Quick Access Menu

Skip to content
Show menu

Polska Kronika Filmowa 6 1994-02-09

Description

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Zmierzch na Brzeskiej" – reportaż o ulicy Brzeskiej w Warszawie, która „była jedynym miejscem na świecie, gdzie zawsze było wszystko, a wszystko było kwestią ceny”. Znajdujący się tam Bazar Różyckiego przeżywa kryzys, wielu klientów woli ubierać się w nowopowstałych sklepach w Śródmieściu. Jak zauważa narrator:
„Najpierw wyparował folklor i gorące pyzy, a teraz powoli sam handel ucieka spod chmurki do eleganckich salonów. Najnowsza historia płata kolejnego figla – bastion wolnego rynku kruszeje, od czasu kiedy skończyło się oblężenie…"

„Kucie kadr" – reportaż z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Oglądamy, m.in. zajęcia dotyczące etyki w biznesie prowadzone na podstawie klasycznych tekstów literatury pięknej. Szkoła posiada także połączenie z elektroniczną, satelitarną siecią „Inter-net”.

„Eros w Muzeum" – dokumentacja z kontrowersyjnej wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, przedstawiającej różnorodne eksponaty o tematyce erotycznej. Kamera rejestruje zarówno wypowiedzi zachwyconych jak i oburzonych widzów.

Film details

Basic information

 • identification title
  Polska Kronika Filmowa 6 1994-02-09
 • type of recording
  audio-video
 • running time
  09'53"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • episode
  6

Language

 • original language
  pl
 • subtitles
  brak
 • voice over
  brak

Legal information

Contact an archivist

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

License information

License not available.

Produced by Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Contact the producers to obtain a license for this content.