Quick Access Menu

Skip to content
Show menu

Polska Kronika Filmowa 48 1992-11-25

Description

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Komu mieszkanie?" – materiał o trudnej sytuacji osób, które zdecydowały się na kredyt mieszkaniowy. Nagły i radykalny wzrost odsetek uniemożliwia spłatę mieszkania i grozi pozbawieniem mieszkańców ich nieruchomości. Członkowie spółdzielni mieszkaniowej protestują w zarządzie, zaś jej prezes w razie niesubordynacji grozi eksmisjami.

„Skręt" – materiał opowiada o hodowli marihuany na własny użytek. Goście programu opowiadają o swoich wrażeniach z palenia, oraz wypowiadają się na temat planowanego zakazu uprawy konopi.

„Ostatni autobus" – materiał o autobusie MONARU, który przemierza Polskę promując walkę z narkomanią i jednocześnie wspierając profilaktykę uzależnień i HIV oraz informując o przebiegu i niebezpieczeństwach AIDS.

„Wizjonerzy" – materiał przedstawia drugą niezależną telewizję na terenie Warszawy – Nową Telewizję Warszawa. Została założona przez Michała Komara, Mirosława Chojeckiego oraz grono ich znajomych. Młody zespół oraz poparcie wśród szanowanych ludzi kultury wydaje się gwarantować sukces.

Film details

Basic information

 • identification title
  Polska Kronika Filmowa 48 1992-11-25
 • type of recording
  audio-video
 • running time
  10'14"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • episode
  48

Language

 • original language
  pl
 • subtitles
  brak
 • voice over
  brak

Legal information

Creators

Contact an archivist

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

License information

License not available.

Produced by Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Contact the producers to obtain a license for this content.