Quick Access Menu

Skip to content
Show menu

Polska Kronika Filmowa 41 1992-10-07

Description

Polska Kronika Filmowa to emitowany w latach 1944–94 cotygodniowy magazyn filmowy, realizowany przez warszawską Wytwórnię Filmów Fabularnych. Kroniki wyświetlane były w kinach przed rozpoczęciem seansów. Na poszczególne odcinki składały się materiały informujące o najważniejszych wydarzeniach w kraju, m.in. z zakresu życia kulturalnego, gospodarczego i społecznego.
Na ten odcinek Polskiej Kroniki Filmowej składają się następujące materiały:

„Gdzie jest król" – materiał o Polskim Ruchu Monarchicznym, który zarejestrował się jako partia polityczna, by mieć szansę na zaistnienie w przestrzeni publicznej. Występujący – członkowie ruchu przedstawiają w reportażu swojego kandydata na króla, na razie incognito.

„Jaś przywędrował" – materiał prezentuje odbywający się w Warszawie festiwal kultury szkockiej. W ramach imprezy, obok tańców ludowych, muzyki i tradycyjnych dyscyplin sportowych, goście mogą wziąć udział w prezentacji whisky.

„Z Paryża do Pekinu" – krótka relacja z gościny w Warszawie rajdu samochodowego, który przemierza trasę Paryż-Pekin. Materiał ilustrują wypowiedzi warszawiaków, którzy dzielą się uwagami na temat imprezy.

„Król grzebienia" – pokaz fryzur autorstwa Vidala Sassoona połączony z bankietem z okazji jubileuszu jego pracy twórczej. W tle opinie gości na temat mody.

Film details

Basic information

 • identification title
  Polska Kronika Filmowa 41 1992-10-07
 • type of recording
  audio-video
 • running time
  09'23"
 • tytuł oryginalny
  Polska Kronika Filmowa
 • episode
  41

Language

 • original language
  pl
 • subtitles
  brak
 • voice over
  brak

Legal information

Creators

Participants and performers

Contact an archivist

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

License information

License not available.

Produced by Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Contact the producers to obtain a license for this content.