Quick Access Menu

Skip to content
Show menu

Jerzy Stuhr 2009-01-26

Description

Portrety X Muzy to cykl audycji Programu 2 Polskiego Radia o filmie. Reżyserzy, operatorzy, aktorzy czy postaci związane z szeroko pojętą sztuką filmową snują biograficzne wspomnienia, opowiadają o produkcjach lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata. W tej audycji Anna Fuksiewicz, dziennikarka Polskiego Radia, rozmawia z polskim aktorem i reżyserem Jerzym Stuhrem.
W materiale J. Stuhr opowiada o swojej rodzinie i jej austriackim pochodzeniu oraz książce "Stuhrowie. Historie rodzinne". Mówi o swoim życiu zawodowym w Polsce i Włoszech, wspominając pierwsze produkcje, w których występował m.in. "Spokój", "Amator". Reżyser opowiada o pisaniu scenariuszy, pracy jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, pracy przy filmie "Amator", oraz współczesnym "eksperymentowaniu" z utworami klasycznymi.
J. Stuhr odpowiada na pytania słuchaczy, które dotyczą m.in. polskiej edukacji o Jerzym Grotowskim w szkołach teatralnych.
W audycji wykorzystano fragmenty ścieżek dźwiękowych pochodzących ze spektaklu "Szkoła żon" w reżyserii Jerzego Stuhra, filmów "Historie miłosne" i "Seksmisja" oraz rozmowę redaktor Anny Fuksiewicz z Krzysztofem Kieślowskim o filmie "Spokój".
Nagranie oparte na programie "Sezon na Dwójkę" nadanym 26 stycznia 2009 roku.

Film details

Basic information

 • identification title
  Jerzy Stuhr 2009-01-26
 • type of recording
  audio
 • running time
  43'39"
 • tytuł oryginalny
  Jerzy Stuhr

Language

 • original language
  pl
 • subtitles
  brak
 • voice over
  brak

Legal information

Creators

Participants and performers

Contact an archivist

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

License information

License not available.

Produced by Polskie Radio 

Contact the producers to obtain a license for this content.