Quick Access Menu

Skip to content
Show menu

Ger Thijs

Description

Audycja cykliczna o tematyce publicystycznej przybliżająca postacie współczesnych dramatopisarzy teatralnych. W kolejnym odcinku redaktor Iwona Malinowska rozmawia z krytykiem teatralnym Januszem Majcherkiem na temat twórczości i inspiracji holenderskiego dramaturga Gera Thijsa oraz o sztuce "Pocałunek".
W materiale Wojciech Majcherek mówi o mało znanej w Polsce dramaturgii holenderskiej. Sam przyznaje, że twórczość Gera Thijsa poznał w miesięczniku "Dialog". Iwona Malinowska i Wojciech Majcherek podkreślają, iż "Pocałunek" zawiera bardzo dobre dialogi liryczno - komiczne.
Akcja sztuki rozgrywa się w południowej części Holandii, a dokładni w górach. Dwoje ludzi mężczyzna i kobieta spotykają się na szlaku. Ona podąża do szpitala po wyniki badań (podejrzewa, że ma raka), on wybrał się na spacer ponieważ chciał przemyśleć swoje dotychczasowe życie (z wykształcenia jest aktorem,na życie zarabia przebierając się za misia). Spotykają się na ławeczce i zaczynają rozmawiać. Z czasem okazuje się, że pragną odkryć głębszą prawdę o sobie. Są samotni, pomimo tego, że mają swoje rodziny. To zbliża do siebie kobietę i mężczyznę.
W audycji wykorzystano fragmenty sztuki czytane przez Marzenę Trybałę i Włodzimierza Pressa.

Film details

Basic information

 • identification title
  Ger Thijs
 • type of recording
  audio
 • running time
  30'01"
 • tytuł oryginalny
  Ger Thijs

Language

 • original language
  pl
 • subtitles
  brak
 • voice over
  brak

Legal information

Creators

Participants and performers

Contact an archivist

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
+

License information

License not available.

Produced by Polskie Radio S.A. 

Contact the producers to obtain a license for this content.